Skip to main content
search

TBMM’de görüşmelerine devam edilen Torba Yasa, geriye dönük uzun bir dönemi kapsayacak şekilde işveren teşviklerinden yararlanma fırsatını içeriyor. İşverenler için “Teşviklerden Geriye Dönük Yararlanın!” mesajının çok net görülebileceği yasa yürürlüğe girerse, yürürlük tarihi itibarıyla bir ay içinde kuruma başvurma süreniz olacak.

Fırsat mı, Hak Kaybı mı?        

Ekonomik belirsizliklerden, sektörel düzensizliklerden veya çeşitli sebeplerden ötürü şimdiye dek teşviklerden hiç faydalanmamış olabilirsiniz. Zira teşvikler, doğru kullanılmadıkları taktirde işverenlerin ciddi cezalarla karşı karşıya kalmasına neden olabilir. Bir teşviğin “fırsat” kabul edilebileceği detaylar atlandığı taktirde daha önce alınmış teşvikler için hak kaybına bile neden olabilmektedir.

Bir Ayı Kaçırmayın!

Bir ay süre boyunca geçmiş dönemlerde yararlanılmamış işveren teşvik, destek ve indirimlerine başvurabilirsiniz. Ancak bu bir aylık süre geçtikten sonra geriye dönük yararlanma başvurusunda bulunanlar sadece son altı aylık dönemi kapsayacak şekilde teşviklerden yararlanabilecek.

Datassist Teşviklere Hazır!

Datassist Bordro Servisi, devam etmekte olan Teşvik Hizmeti’nin yanı sıra geriye dönük teşviklerden yararlanabilmeniz için gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladı. Torba Yasa yürürlüğe girdiği andan itibaren geriye dönük teşviklerinizin tespiti, başvuru ve sonuçlandırma işlemlerinde Türkiye’nin ilk bordro-outsourcing şirketi Datassist Bordro Servisi’nin tecrübesi size eşlik edecek.

Hemen şimdi bilgi almak için tesvik@datassist.com.tr adresinden veya 0212 251 45 50 (Dahili: 6) numaralı telefondan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

DBS

Leave a Reply