Skip to main content
search

 

Datassist’in katkılarıyla 28 Haziran 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

İş dünyası sürekli değişmekte ancak başarılı bir girişimcinin dehası hep aynı kitaplardan esin almakta. Her şirket kurucusu için bu klasikler okunması şart kitaplar arasında anılmakta.

Yaz tatili; İşini kurmanın ilk safhalarında olan girişimciler ve hızlı büyüyen bir şirketi yönetenler için bu iki kelime hiç biraraya gelmiyor olabilir ancak kabul etseniz de etmeseniz de yazın işler yavaşlar, beraber çalıştığınız tedarikçiler tatile çıkar, iş arkadaşlarınız seyahat eder, işlerde duraklamalar, gecikmeler olur. Tatile çıkanlardan biri olsanız da, iş seyahatleri arasında kendinize ancak birkaç saat ayırıyor olsanız da, kendi işletmenize yardımcı olacak işletme klasiklerini okumak için zaman ayırmanız yararlı olacaktır.

Günümüzün iş trendlerini ve modern işletme teorilerini detaylandıran kitaplara gömülmek yerine, klasiklerden ilham almak çok daha sağlam bir görüş kazanmanıza yardımcı olacaktır. Evet, bu kitapların dijital odaklı pazarlama planları veya leanmetodolojinin yararlarıyla ilgili bilgi vermeyeceği doğrudur ancak zaman aşımına uğramayıp halen günümüzün iş realitelerini yansıttıklarına kimi zaman şaşkınlıkla kimi zaman hafif bir gülümsemeyle şahit olacaksınız. Bu klasikler,özellikle girişimcilerin hep arka ceplerinde tutmaları gereken altın değerinde tavsiyeleri içerir.

 

 

 

DBS

Leave a Reply