Skip to main content
search

2004’ten bu yana düzenlediğimiz İşvereni Yakan Sorular (#iys) etkinliklerimizin 10.’sunu ilk olarak Bursa Divan Otel’de gerçekleştirdik. Konu başlığımız olan “2018’e hazır mıyız?” çerçevesinde, 2018 yılında iş hayatını bekleyen değişiklikleri konuştuk.

Etkinliğimiz, genel müdürümüz Ayşe Nazmiye Uça’nın açılış konuşmasıyla başladı. Uça, sözü arabulucu ve ihtilaf çözüm uzmanı Avukat Tuba Bilecik’e bıraktı.

Tuba Bilecik etkinliğin ilk sunumunda arabuluculuk kavramını, arabuluculuk süreçlerini ve yeni arabuluculuk yasasını ele aldı.

Bu sunumun ardından Ayşe Nazmiye Uça, Bursa Bölge Müdürümüz Engin Işık ile birlikte 2018 Asgari Ücret Tahmini ve İşveren Maliyeti konulu sunuma başladı. Şirketlerin asgari ücrete yaklaşımlarından, geçmiş uygulamalara değin hayli geniş bir perspektifte ele alınan #AsgariÜcret konusu; 2018 yılı için öngörüler ve medyadaki haberlerle devam etti.

Verilen kısa aranın ardından Ayşe Nazmiye Uça, Dakika Personel Yönetimi​‘nin yeni çıkan mobil uygulamasından kısaca bahsettikten sonra sözü SGK Denetmeni Feti Savran’a bıraktı.

Sosyal Güvenlik Ekseninde İş Hayatı

Feti Savran, iş ve sosyal güvenlik kapsamında yeni uygulamaları; mevcut uygulamalarla beraber ele aldı. 2018’de iş hayatını sosyal güvenlik ekseninde etkileyecek bütün yeniliklerin konuşulduğu sunumda Savran, katılımcıların sorularını da cevapladı.

Günün son sunumunda ise Datassist Bordro Servisi CFO’su Fatih Yıldırım “Muhtasar Beyanname ve SGK Birleşmesi” konusunu, detaylı bir biçimde ve SGK sistemindeki işlem ekranları üzerinden anlattı.

Asgari Ücreti Kim Bilecek?

Sosyal medyada #iys hashtagiyle paylaşım yapan katılımcılarımıza Temel Bordro Hesaplamaları kitabımızı hediye ettiğimiz İşvereni Yakan Sorular 10: “2018’e hazır mıyız?” etkinliğimizde aynı zamanda katılımcılarımız 2018 Asgari Ücret tahminlerini, doğru tahmin eden katılımcılarımıza bordro eğitimine katılım hakkı sunacağımız tahmin kartlarına yazdılar. Etkinlikte aynı zamanda, ilk olarak İşvereni Yakan Sorular-9: “Care Economy” etkinliğinde katılımcılarla buluşan dergimiz Doksandokuz da büyük ilgi gördü.

Konuşmacılarımıza ve salonu dolduran katılımcılarımıza teşekkür ederiz!

DBS

Leave a Reply