Skip to main content
search
kotu-bir-ilk-izlenimi-silebilir-misinizb

Datassist’in katkılarıyla 19 Ocak 2015 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Birkaç saniye içinde oluşturulan ilk izlenimler güçlüdür. Ancak ilk izlenimlere sorgusuz teslim olmamalıyız. Birçok kötü ilk izlenim aşılabilirse uzun süreli dostlukların, iş ilişkilerinin de önü açılacaktır.

İlk karşılaşmanızda her şey ters gitti; birkaç araba önünüzde olan kazadan dolayı toplantıya yarım saat rötarla gittiniz. Üstelik her 10 dakikada bir telefon edip görüşeceğiniz kişinin sekreterine yol durumu raporu verdiniz. Oysa yarım saat sürecek görüşmeyi ayarlamak için araya kimleri sokmamıştınız ki!  Sonuç, toplantıya ayrılan sürenin sonunda kan ter içinde toplantı salonuna geldiniz. Sizin toplantınızın olacağı yerde başka bir toplantının hazırlıkları yapılıyor. Hemen telefonda sıkıntılarınızı paylaştığınız sekreteri buldunuz, kızın yüzünde “artık bir daha zor görüşme ayarlarsınız, çok üzgünüm” gibi bir ifade var.

Tam o sırada, ofisinden toplantısına geç gittiğiniz Ahmet Bey çıkıyor. İşte o an elinize geçen son fırsat olabilir, gecikmeden dolayı oluşturduğunuz ilk izlenimi silebilir misiniz?

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz.

DBS

Leave a Reply