Skip to main content
search
degisim-yelpazesi/kariyerimizden-alikoyan-angaryalarb

Datassist’in katkılarıyla 15 Mart 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Kadınsanız, evde ve ofiste angaryanız erkek çalışma arkadaşlarınıza göre çoktur. Zaman yönetimi sizin için çok önemli, sakın unutmayın!

Emine Hanım bunalmıştı. Özel hayatı; ev işleri, çamaşır, bulaşık, temizlik, fatura ödeme, çocukların faaliyetlerini planlama, futboldan piyano derslerine mekik dokuma ile geçiyordu. İş hayatı da monoton bir şekilde sürüp gidiyordu; her sabah işbaşı, telefonlar, e-postalar, bitmek bilmeyen toplantılar, toplantı notları, yapılacaklar, yeni projeler, giderilmesi gereken sorunlar… Birçok yapılacaklar listesi ve yarım kalan maddelerin üzerine eklenen yeni işler… Çok yoğundu ama mutluydu, işleri halletmeyi, problemleri çözmeyi ve en çok da kendini faydalı hissetmeyi seviyordu. Herkesin kendisinin yapabilirliklerinden emin olduğunu, her başarısında bir kez daha görüyordu.

Bir gün kendisine teklif edileceğinden neredeyse emin olduğu bir terfii alakasız birine verdiler ve işler değişti… Sıkılmış, üzülmüş, kızmış, haksızlığa uğramıştı. Gün içinde iş için ayıracağı bir dakikası daha yoktu, üstelik hali hazırda işe ayırdığı zaman onu iş arkadaşlarından daha verimli yapmaktaydı zaten. O zaman kurumsal merdiveni tırmanmaya yarayacak şey neydi? Mevcut yaptığı şeylerin yanında ne yapması gerekiyordu?

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz

DBS

Leave a Reply