Skip to main content
search
isvereni yakan sorular 5
isvereni yakan sorular 5

İlki 2014 yılının Haziran ayında düzenlenen İşvereni Yakan Sorular Etkinliğinin beşincisi 21 Ocak 2016 Perşembe günü saat 14:00-17:00 arasında Boğaziçi Üniversitesi Natuk Birkan Binasında gerçekleşecek.

Konuşmacıları Datassist Genel Müdürü Ayşe Nazmiye Uça, Datassist Mali İşler ve Bordro Operasyon Koordinatörü Fatih Yıldırım, Boğaziçi Öğretim Görevlisi Adil Sarıbay ve Egemenoğlu Hukuk Bürosu Kıdemli Avukatı Bahar Sür olan ve günümüz İK yönetici ve uzmanlarını sürekli meşgul eden çözümü zor konuların ilgili mevzuat doğrultusunda ele alınacağı etkinliğin konuları Mobbing ve 2015’in son aylarında gündemi en çok meşgul eden konusu Asgari Ücret.

Egemenoğlu Hukuk Bürosu ve BÜYEM ortaklığı ile hazırlanan toplantının ana başlıkları şu şekilde;

1- Mobbing; Gerçek mi, Hayal mi?

  • Mobbingin Tanımı
  • Hukuki Boyutu

2- Yeni Asgari Ücret ve Yan Etkileri

  • 2015-2016 Maliyet Kıyaslamaları; Yeni dönemde maliyetler ne olacak?
  • Uçtu uçtu tavan ücret uçtu; İşveren ne yapmalı?
  • Teşvik Bilmecesi;  100 TL’lik Teşvik geliyor peki ya uygulaması nasıl olmalı?

Konuşmacılar

Ayşe Nazmiye Uça / Datassist-Genel Müdür

ayseuca

Denetim ve mali danışmanlık alanındaki geniş yelpazede uzmanlaşmanın eksikliğinden dolayı standart hizmet kalitesine ulaşılamadığını, bu yüzden de Türk danışmanlık şirketlerinin dinamizmine rağmen uluslararası alanda ön sıralarda olamadığını fark etti. Sınırları çizilmiş bir alana odaklanıp, mükemmel servis kalitesini hedefleyerek yalnızca bordro servis ve istihdam hizmeti sunmayı ilke edinen Datassist Bordro Servisi’ni 1999 yılında kurmuş ve o günden bu yana genel müdürlüğünü sürdürmektedir.

Fatih Yıldırım / Datassist Mali İşler ve Bordro Operasyon Koordinatörü

fatih yildirim

Kariyerine 1995 yılında başlayan ve bugüne değin İnsan Kaynakları, Danışmanlık ve Havacılık gibi sektörlerde Mali İşler ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev alan Fatih Yıldırım, Vergi, SGK ve İş Hukuku konularında uzmanlaştıktan sonra 2010 yılında Bordro Operasyon Grup Yöneticisi olarak Datassist Bordro Servisi kadrosuna dâhil olmuştur. 2015 Kasım ayında Datassist Bordro Servisi Mali İşler ve Bordro Operasyon Koordinatörlüğüne atanan Yıldırım, halen bu görevini sürdürmektedir.

 Bahar Sür / Egemenoğlu Hukuk Bürosu Kıdemli Avukatı

bahar sur

Bahar Sür 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2012 yılı itibariyle Egemenoğlu Hukuk Bürosu uyuşmazlık / dava bölümünde avukat olarak çalışmakta olan Sür, hukukun çeşitli alanlarında özellikle iş ve sosyal güvenlik hukuku ile inşaat sözleşmelerinden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümlenmesi konularında uzmanlaşmış olup İstanbul Barosu’na kayıtlıdır. 2012 yılından itibaren çalışmaya başladığı Egemenoğlu bünyesinde, birçok önemli dava ve projede yer almış, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında müvekkiller lehine davaların kazanılmasında önemli katkılar sağlamıştır.

Adil Sarıbay / Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi

adil saribay

Lisans derecesini ODTÜ (Psikoloji, 2000), yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi (Psikolojik Bilimler, 2002) ve doktorasını Sosyal Psikoloji alanında New York Üniversitesi’nden (2008) almış, Almanya’da doktora sonrası araştırmalar yaptıktan sonra 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak işe başlamıştır.  2013 yılında beri Doçent unvanı taşımakta ve Politik Psikoloji, Sosyal Algı ve Kişilerarası İlişkiler gibi alanlarda araştırmaları bulunmaktadır.

Etkinlik Detayları

Tarih: 21 Ocak Perşembe Saat 14:00-17:00
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü Natuk Birkan Binası İbrahim Bodur Oditoryumu

*Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Etkinliğimiz sona erdi, ilginiz için teşekkür ederiz.

DBS

Leave a Reply