Skip to main content
search

Datassist Bordro Servisi’nin klasikleşen etkinlik serisi İşvereni Yakan Sorular yine sektörün nabzını tuttu. “2020 Neye Benzeyecek” mottosuyla İstanbul, Bursa, Eskişehir ve Bursa’da gerçekleşen etkinlikte yeni vergi paketi ve muhtasar – prim hizmet beyannamesinin birleşmesi anlatıldı.

Datassist CEO’su Umut Özbağcı ve yine Datassist CFO/COO’su Fatih Yıldırım etkinliğin konuşma kürsüsündeki yerlerini aldılar.

CEO Özbağcı geçtiğimiz haftalarda meclisten geçen yeni vergi paketini anlattı. Yeni vergi paketinin içinde, özellikle insan kaynakları sektörünü en yakından ilgilendiren yeni gelir vergisi dilimi, Özbağcı’nın en ilgi çeken konusu olmuştu.

Özbağcı’dan sonra sahneye, CFO/COO Yıldırım çıktı. Yıldırım’ın konusu da yine 2020 ile hayatımıza girecek yepyeni bir düzenlemeydi. Tüm insan kaynakları departmanlarını yakından ilgilendiren, muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin birleşimi etkinliğin en ilgi çekici konusuydu.

Etkinliğin son 2 serisinde olduğu gibi, 16. olan bu serisinde de Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK) unutulmadı. Geçtiğimiz etkinliklerde Datassist, İşvereni Yakan Sorular ya da Koruncuk hashtagli her sosyal medya paylaşımı için 25 TL KORUNCUK’a bağış yapılmıştı. Bu kez ise her paylaşım başına 30 TL bağış yapacak.

Etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmayan, tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki aylarda yeni “İşvereni Yakan Sorular”da görüşmek üzere!

DBS