Skip to main content
search
degisim-yelpazesi/hangi-inovasyonlar-hayatimizi-kokten-degistirdib

Datassist’in katkılarıyla 19 Temmuz 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Teknoloji, iş veya keyif için kullandığımız araç-gereçler… Olmasalardı ne yapardık ya da yoklarken nasıl bir yaşam sürüyorduk? Gelin dünyaca ünlü İngiliz işadamı Richard Branson’un inovasyon listesini inceleyelim.

Kimi son 10 yılda hayatımıza ansızın giren inovasyonlar, kimi ise 1900’lerden beri modern yaşamın mihenk taşlarını oluşturmaktalar. Hangi işle uğraşırsak uğraşalım, zamanla sürekli savaş verdiğimiz modern hayat koşuşturması içinde bu inovasyonlar olmadan nasıl işimizi bitirirdik hayal etmesi zor. Üstelik yeniliklerin birçoğu halkın erişiminde ve gündelik işlerini kolaylaştıran nitelikte. Peki ya, varlıklı iş adamları yeniliklerden nasıl etkilendi? Aşağıda okuyacağınız 65 maddelik liste çılgın iş adamı Richard Branson’ın hayatını değiştiren yeniliklerden oluşmakta. Listeyi okumanın en keyifli yanı sözü geçen inovasyonların kişinin karakterine ve yaşam tarzına özgü önemli ipuçlarına işaret etmesi.

1. Bisiklet – Küçük bir çocukken annesi Branson’ı etrafı keşfetmesi için dışarı gönderirmiş. Bisiklete binmek ona özgürlük vermiş, bugün girişimci olarak en belirgin özellikleri arasında sayılan maceracı ruhunu ortaya çıkarmış. Halen bir yetişkin olarak da bisiklete binmeye bayılıyor.

2. Televizyon – 1960’larda İngiltere’nin Surrey bölgesinde büyüyen Branson, televizyon ile yepyeni bir dünyaya kavuşmuş. Televizyon izlemek yakın çevresinin ötesine, hiç duymadığı haberlere ve bilmediği kültürlere ulaşmasını mümkün hale getirmiş.

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz

DBS

Leave a Reply