Skip to main content
search
degisim-yelpazesi/haftada-bir-saat-ayirarak-parlak-bir-iletisimci-olunb

Datassist’in katkılarıyla 22 Mart 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

İyi bir iletişimci olarak doğanlar şanslı azınlıktır. Geri kalan çoğunluğun iyi bir iletişimci olabilmesi için çalışması gerekir. Haftalık programınızdan 10-15 dakikanızı daha iyi bir iletişimci olmaya ayırın. Hemen bugün başlayın.

Minik adımlar kocaman değişikliklere sebep olabiliyor. Inc.com yazarı Geoffrey James hafta içi her gününüzün 10-15 dakikasını iletişim yetilerinizi geliştirmeye ayırmanızın sizi bambaşka bir insan haline getirebileceğine inanıyor. Yapmanız gereken birkaç ufak egzersiz sayesinde ifade yeteneğiniz ilerleyecek, sözcükleri daha emin bir şekilde, tam olarak ne demek istiyorsanız ona göre yerinde ve zamanında kullanacaksınız.

Temel Egzersizlere Dönün

New Yorker dergisinde yayınlanan bir makaleye göre, spor dallarında atletlerin performansı gün geçtikçe artıyor, yeni dünya rekorları kırılıyor, her yeni nesil sporcu kendisinden bir önceki nesle göre daha çok çalışıyor, daha hızlı ve dayanıklı olmayı başardığı gibi, büyük başarılar elde ediyor. Sporda başarı deyince kastedilen sadece Olimpiyat seviyesindeki başarılar değil, her spor dalında ve farklı seviyelerde hatırı sayılır başarılar kaydedilmekte. Örneğin, skorlara bakıldığında çok iyi oynayan bir basketbol takımının 1960’larda profesyonel ligde oynayan bir takımla boy ölçüşebileceğini görüyoruz.

Bunun en önemli sebebi nedir? Bugün atletler en temel hareketleri tekrar ederek idman yapmaktan kaçınmıyor. Zamanında temel idman zaman kaybı olarak görülür, zaman ve enerjinin boşa harcanmaması gerektiği, atletlerin tüm gücünün gerçek oyuna saklanması gerektiğine inanılırdı.

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz

DBS

Leave a Reply