Skip to main content
search

Müşterilerimize özel olarak gerçekleştirdiğimiz DataTalks etkinliklerimizin ikincisi 25 Aralık’ta Galata Salonumuzda “Virtual Reality” konulu bir söyleşi ile devam ediyor! Konuşmacımız, California’da Emblematic Group’un Fırsat Yaratma Direktörü Eren Aksu olacak.

Etkinliğimiz 15:00 – 17:00 saatleri arasında olacak. Kontenjanla sınırlı olan bu etkinlik için kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Adresimizi Google Maps üzerinden görüntülemek için tıklayınız.

Konferans Kapsamı:

Bu konferansın amacı Sanal ve Artırılmış Gerçeklik alanlarıyla ilgili öncü teknolojiler hakkında bilgi vermektir. Katılımcılar, sanal ve karma gerçeklik endüstrilerinin geçmişini, bugününü ve geleceğini öğrenecekler; aynı zamanda Venedik Film Festivali’nde ilk kez yer alan “Greenland Melting” (Eriyen Grönland) adlı Emblematic Group, PBS Frontline ve Knight Vakfı arasında bir işbirliği olan üst düzey sanal gerçeklik filmini deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Eren Aksu Kimdir?

Eren Aksu, VR (Virtual Reality – Sanal Gerçeklik) Film yapımcısı, girişimci, konuşmacı ve Los Angeles, California’da Emblematic Group’un Fırsat Yaratma Direktörü’tür. Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) ve Sanal Gerçeklik endüstrileri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olup, şirketlerin, bu tamamen yeni ortamlar için özel içerik çözümleri üretmelerine yardımcı olmaktadır.
Kariyerine, University of Virginia’da, İstanbul ve Virginia’daki tarihi figürleri canlandırdığı Artırılmış Gerçeklik uygulamaları ile başlayan Aksu, günümüzde Sanal ve Artırılmış Gerçeklik içerik ve yazılım geliştirme alanındaki endüstri liderlerinden biri olan Emblematic Group’da Fırsat Yaratma Direktörü olarak çalışıyor. Öncü teknolojiler hakkında tüm dünyada etkinliklerde düzenli olarak konuşmalar yapıyor ve ayrıca Sundance, Venedik Film Festivali, Cannes Lions, Tribeca, SXSW, Sheffield Docfest, SIFF X ve IDFA gibi festivallerde yer alan çok sayıda VR deneyiminin üretilmesine katkıda bulundu. Ek olarak Eren Aksu, Facebook/Oculus tarafından, VR yönetmenlerini, sosyal etki odaklı Sanal Gerçeklik filmleri üretmek için dünya çapında finansman ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla birleştirmeye yardımcı olan “VR for Good” programının bir parçası olmak üzere seçilen, 10 Gelecek Vaat Eden Genç VR Film Yönetmeni’nden biridir.

DBS

Leave a Reply