Skip to main content
search
degisim-yelpazesi/comertlik-geninizi-kullaninb

Datassist’in katkılarıyla 26 Temmuz 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Cömertlik geni her başarılı liderin sahip olduğu bir şey. Bu geni kullanarak takımınızın gerçek potansiyelini ortaya çıkarabilirsiniz.

Dünyanın en başarılı ve saygı duyulan CEO’larından Jack Welch ile ilgili söylenecek çok şey, anlatılacak birçok hikâye olabilir. 1981-2001 yılları arasında CEO’luğunu üstlendiği General Electric’in değerini %4000 arttıran başarılı lider Welch’i değişimin başını çeken politikalarıyla, her bireyin ve kurumun kendi kaderini kontrol edebileceği inancıyla ve de çevresindekileri sürekli gelişim ve öğrenime teşvik etmesiyle tanırız. Ancak Welch’in özel denilebilecek liderlik özelliklerinin başında, olağanüstü liderler yetiştirmeye gösterdiği özeni dile getirmek yerinde olacaktır. Kendisi General Electric’in CEO’suyken de bu böyleydi, bugün de böyle. Örneğin, Jack Welch’in online işletme üst lisanlarıyla (MBA) ünlü öğrenim kurumu, Jack Welch Institute, Linkedin’de en etkili eğitim markası olarak seçilmiştir. İşletme okullarının nabzı olarak değerlendirilen portal, Poets and Quants tarafından 2016 yılında izlenmesi gereken bir MBA programı olarak nitelendirilmiştir.

Inc.com’da yayınlanan yazısında, Jeff Haden, geçtiğimiz günlerde Washington DC’de gerçekleşen MBA mezuniyet töreninin ardından, Welch ile görüşme fırsatı yakalamış ve notlarını inc.com için yazdığı makaleyle okurlarına aktarmış. Yaklaşık 200 öğrencinin mezun olduğu törenin ardından, eğitim ve liderlik üzerine aydınlatıcı bir sohbet gerçekleştirmişler.

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz

DBS

Leave a Reply