Skip to main content
search
Başarılı işe alımlar için adayı daha yakından tanıyın

Datassist’in katkılarıyla Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Kısa süreli bir iş görüşmesinde, şirketiniz için en doğru adayı bulabilmek her zaman mümkün olmuyor. Bunun için doğru bir görüşme yapmanın tekniklerinden faydalanmak gerekir…

Çalışan adayının üstün yetenkli olduğuna bir tek görüşme sonucunda karar verdiğiniz ve işi teklif ettiğiniz oldu mu?Kaç kişiyi işe alacağınıza görüşmenin ilk 10 dakikasında karar verdiniz?

Başarılı işe alımlar için adayı daha yakından tanıyın

Dijital hizmet ve ürünleriyle öne çıkan inovatif teknoloji firması ACQA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Tom Bedecarre Linkedin Influencers için kaleme aldığı makalede,sıklıkla ilk izlenimlerimize ve önsezilerimize güvenerek aldığımız işe alım kararlarını irdelemekte.İlk izlenimler sadece özgeçmişlerden yansıyan bilgilerin,adayın sosyal becerilerinin(ya daha net konuşmak gerekirse görüşme becerilerinin) ve sizinle kimyasının tutmasının veya tutmamasının bir sentezi.

En alt pozisyondan en tepeye aldığınız her çalışanın şirketinizin genel başarısında önemli rolü var.Hele ki üst seviyelerde kritik kararlara imza atacak kişilerin işe alımı şirketin geleceğini tayin etmekte.Bu önemli karar sırf sizin kişiye kanınızın ısınmasına kalmamalı.

Kariyerinde 100’den fazla kişinin işe alımına karar vermiş biri olarak,Bedecarre en iyi işe alımların hangi kriterleri dikkate alarak yapılması gerektiğini birkaç gün önce Linkedin’de takipçileriyle paylaştı.

DBS

Leave a Reply