38. Dönem Temel Bordro Uygulamaları Eğitimi

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ortaklığı ile bu dönem 38. kez düzenlenen Temel Bordro Uygulamaları Eğitimimiz 9 Şubat Perşembe günü genel müdürümüz Ayşe Nazmiye Uça’nın tüm katılımcılarla tek tek tanışmasının ardından başladı. İlk olarak Temel Bordroya Giriş ve Brütten Nete Çözümlü Anlatım konuları işlenen eğitimimizin eğitmeni Bordro Uzmanı ve Eğitim Sorumlusu Gözde Ulay’dı. Ardından Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden Profesör Doktor İlknur Kılkış ile Genel İş Hukuku ve Üccretin Hukuki Boyutu ile Tazminatların Hukuki ve Teknik Boyutu konuları işlendi.

38. Dönem Temel Bordro Uygulamaları Eğitimi

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ortaklığı ile bu dönem 38. kez düzenlenen Temel Bordro Uygulamaları Eğitimimiz 9 Şubat Perşembe günü genel müdürümüz Ayşe Nazmiye Uça’nın tüm katılımcılarla tek tek tanışmasının ardından başladı. İlk olarak Temel Bordroya Giriş ve Brütten Nete Çözümlü Anlatım konuları işlenen eğitimimizin eğitmeni Bordro Uzmanı ve Eğitim Sorumlusu Gözde Ulay’dı. Ardından Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden Profesör Doktor İlknur Kılkış ile Genel İş Hukuku ve Üccretin Hukuki Boyutu ile Tazminatların Hukuki ve Teknik Boyutu konuları işlendi.

Eğitimimiz 10 Şubat Cuma günü Ücret ve Tazminatların SGK Boyutu konusu ile devam etti. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu’nun eğitmenliğinde 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun detayları tartışıldı. Temel Kavramlar, İşveren ve Alt işveren Yükümlülükleri, İş Kazası, Meslek Hastalığı, Prime Esas Kazançlar, SGK Teşvikleri, Kısa Vadeli Sigorta Uygulaması ve Genel Sağlık Sigortası konuları sonrası eğitimimizin SGK bölümü sona erdi.

Eğitimimiz 11 Şubat Cumartesi, üçüncü gününde, eğitmenliğini Dr. Uğur Tandoğan’ın yaptığı Ücretin İK’daki Yeri konusu ile sürdü. Bu keyifli ders sonrası Eğitmenliğini Datassist Mevzuat Kulübü üyesi, Bordro Uzmanı ve Datassist Eğitim Sorumlusu Gözde Ulay’ın üstlendiği Fazla Mesai Hesaplamaları, Gelir Vergisi ve Gelir Vergisi Matrah İndirimleri ile SGK Matrah İndirimleri konusu ile eğitimimiz devam etti.

Dördüncü gün olan 17 Şubat Cuma günü ise Bordro Uzmanı ve Datassist Eğitim Sorumlusu Gözde Ulay’ın sunumuyla Devreden SGK Matrahı ve Asgari Geçim İndirimi, Kıdem ve İhbar Tazminatı Hesaplamaları, Peşin Ödenen Yıllık İzin konuları işlenirken; daha sonra eğitimimizin en çekişmeli ve eğlenceli bölüm olan Vaka Çalışmaları ile cuma günkü eğitim sona erdi. Oldukça eğlenceli ve çekişmeli geçen vaka çalışmalarını kazanan Galatasaray grubunu tekrar tebrik ediyoruz!

Eğitimimiz beşinci ve son gününde, İleri Bordro Teknikleri ve Teşvikler bölümü ile devam etti. Datassist Mali İşler ve Operasyon Koordinatörü Fatih Yıldırım’ın anlatımıyla katılımcılar; İşe İade, İkale, ardından Muhasebe Kayıtları ve son olarak Ayni Yardımlar konusu hakkında örnekler yardımıyla detaylı şekilde bilgilendiler. Ardından Datassist Grup Operasyon Yöneticilerinden Erdal Yurtalan’ın sunumuyla AR-GE Teşviki, Bölgesel Teşvik, Engelli Teşviki, 6111 Teşviki vb. tüm SGK teşvikleri ve 9 Şubat itibarıyla duyurusu yapılan SGK ve Gelir Vergisi Teşvikleri de örnek hesaplamalarıyla katılımcılara aktarıldı. Teşvikler sonrası 38. Dönem Temel Bordro Uygulamaları Eğitimimiz sona erdi. Tüm eğitmenlerimize, katılımcılarımıza ve bizi 5 gün boyunca misafir eden Boğaziçi Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz.  39. Dönem Temel Bordro Uygulamaları ve diğer eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgi için www.datassist.com.tr ziyaret edebilir ve Berna Çağlayan’dan (berna.caglayan@datassistold.local) bilgi alabilirsiniz! 

#BordronunSifresi

2
6
13
7
21
39
36
34
43
41
57
58
88
97
99
100

Eğitimden bütün fotoğraflar için tıklayınız.