36-donem-temel-bordro-uygulamalari-egitimi

36. Dönem Temel Bordro Uygulamaları Eğitimi

36-donem-temel-bordro-uygulamalari-egitimiBoğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ortaklığı ile bu dönem 36. kez düzenlenen Temel Bordro Uygulamaları Eğitimimiz 7 Ekim Cuma günü başladı. İlk olarak Genel İş Hukuku, Ücret ve Tazminatların Hukuki Boyutu konuları işlenen eğitimimizin eğitmeni Egemenoğlu Hukuk Bürosu Kıdemli Avukatı Bahar Sür’dü. Ardından Datassist Mevzuat Kulübü üyesi, Bordro Uzmanı ve Eğitim Sorumlusu Gözde Ulay ile Bordro Hesaplamalarına başlayan katılımcılar eğitimin ikinci günü de hesaplamalara devam etti. Cumartesi gününün son konusu Ücretin İK’daki Yeri idi. Eğitmenliğini Dr. Uğur Tandoğan’ın yaptığı bu keyifli ders sonrası eğitimin ilk haftası sona erdi.

Eğitimimizin ikinci haftası Ücret ve Tazminatların SGK Boyutu konusuyla başladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu’nun eğitmenliğinde 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun detayları tartışıldı. Temel Kavramlar, İşveren ve Alt İşveren Yükümlülükleri, İş Kazası, Meslek Hastalığı, Prime Esas Kazançlar, SGK Teşvikleri, Kısa Vadeli Sigorta Uygulaması ve Genel Sağlık Sigortası konuları sonrası eğitimimizin SGK bölümü sona erdi.

Eğitimimiz dördüncü gününde Tazminat Hesaplamaları konusu ile devam etti. Eğitmenliğini Datassist Mevzuat Kulübü üyesi, Bordro Uzmanı ve Datassist Eğitim Sorumlusu Gözde Ulay’ın üstlendiği tazminatlar konusu sonrası eğitimimiz, en çekişmeli ve eğlenceli bölüm olan Vaka Çalışmaları ile devam etti. Zorlu hesaplamalar sonunda kazanan takım Galatasaray oldu. Hediyelerini Gözde Ulay’dan alan Galatasaraylı katılımcıları kutluyoruz!

Eğitimimiz beşinci gününde, İleri Bordro Teknikleri ve Teşvikler bölümü ile devam etti. Datassist Mali İşler ve Operasyon Koordinatörü Fatih Yıldırım’ın anlatımıyla katılımcılar; İşe İade, İkale, ardından Muhasebe Kayıtları ve son olarak Ayni Yardımlar konusu hakkında örnekler yardımıyla detaylı şekilde bilgilendiler. Ardından Datassist Grup Operasyon Yöneticilerinden Erdal Yurtalan’ın sunumuyla AR-GE Teşviki, Bölgesel Teşvik, Engelli Teşviki, 6111 Teşviki vb. tüm SGK teşvikleri örnek hesaplamalarıyla katılımcılara aktarıldı. Teşvikler sonrası 36. Dönem Temel Bordro Uygulamaları Eğitimimiz sona erdi.

Tüm eğitmenlerimize, katılımcılarımıza ve bizi 5 gün boyunca misafir eden Boğaziçi Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz.

Bir sonraki eğitimimiz 9 Aralık’ta başlayacak. 37. Dönem Temel Bordro Uygulamaları ve diğer eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgiiçinwww.datassistakademi.com u ziyaret edebilirsiniz.

#BordronunŞifresi