2-3 Eylül 2016

Künye

Eğitimin Amacı

İş gücü dolaşımının yaygınlaşması ülkeler arasındaki coğrafi sınırların iş dünyası açısından her geçen gün daha az önem taşıması uluslararası çalışma mevzuatı kavramını hayatımıza sokmuş durumdadır.

Yakın geçmişte personel yönetimi konusunda çalışmakta olduğunuz ülkenin yasal kurallarını personel yönetimine ilişkin sosyal güvenlik ve iş hukuku mevzuatının bilinmesi, aranan bir bordro ve özlük yöneticisi olmak için yeterli görünmekteydi. Ancak bugün geldiğimiz noktada ise işgücü dolaşımı eğilimlerinden ülkelerarası sosyal güvenlik anlaşmalarına, çalışma izni uygulamalarından, expat ve inpat istihdamına varan geniş bir yelpazeye hâkim olunması ve bilgilerin her geçen gün değişen koşullara bağlı olarak güncellenmesi gerekmekte.

Katılımcı Profili

Program, yurtdışında çalışmak üzere personel görevlendiren ya da yabancı personel istihdam eden firmalarda görev alan-alma düşüncesindeki uzman veya uzman adayı İK profesyonellerine yöneliktir.

Eğitmenler

Ayşe Nazmiye UÇA

Datassist Genel Müdürü

Denetim ve mali danışmanlık alanındaki geniş yelpazede uzmanlaşmanın eksikliğinden dolayı standart hizmet kalitesine ulaşılamadığını, bu yüzden de Türk danışmanlık şirketlerinin dinamizmine rağmen uluslararası alanda ön sıralarda olamadığını fark etti.

Sınırları çizilmiş bir alana odaklanıp, mükemmel servis kalitesini hedefleyerek yalnızca bordro servis ve istihdam hizmeti sunmayı ilke edinen Datassist’i 1999 yılında kurmuş ve o günden bu yana genel müdürlüğünü sürdürmektedir.

 Prof. Dr. Nurşen CANİKLİOĞLU 

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesininden 1984 yılında mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1997 yılında doktor unvanı alan Nurşen Caniklioğlu 2002 yılında Doçent oldu.

Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu’nun, ulusal ve uluslararası seminerlerde sunulmuş tebliğleri ve bu alanda birçok yayını bulunmakla beraber Sosyal Güvenlik HukukuSosyal Sigortalarda Prim Teşvikleri ve İş Mevzuatı gibi kitapları yayımlanmaktadır.

Prof. Dr. Erdem Özdemir

Prof. Dr. Erdem Özdemir, İstanbul Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde İş ve S.Güvenlik Hukuku Anabilim Dalında çalışmaya başlamıştır. Doç. Dr. Erdem Özdemir, çok sayıda kitap ve makaleye imza atmanın yanısıra, bilimsel toplantı ve eğitimlerde konuşmacı olarak katılmakta, Yenibiriş Dünyası dergisinde yazarlık yapmaktadır.

Erhan ÖZDEMİR – Pozitif Denetim Yeminlik Mali Müşavir

Erhan zdemir

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1979 yılında mezun olduktan sonra Maliye Bakanlığında Hesap Uzmanı (6 yıl), Çukurova Holding Denetim Koordinatörü (2,5 yıl), Genel Sigorta A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı (3 yıl), Deloitte Touche Türkiye’de Vergi Direktörü (6 yıl) olarak görev yaptı. 1999 yılından beri Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaya devam etmektedir.

İletişim

Gözde Gök – gozde.gok@datassistold.local
0212 251 45 50 / D:207


Bilgi İstek Formu

{loadposition egitim-uluslararasi}