Skip to main content
search
7 Sebep

Datassist’in katkılarıyla 1 Kasım 2016 tarihinde Dünya Gazetesi’nde yayımlanmıştır.   İşinizden memnunsunuz ama her zaman yeni fırsatlara açıksınız. Karşınıza bir fırsat çıktı; Gitmeli misiniz, kalmalı mısınız? Kalmanın yararlarını, gitmenin cazibesiyle karşılaştırmadan karar vermeyin.     Anne babalarımızın ve onların anne babalarının nesli için kökten bir değişiklik olmadıkça kariyerlerinin sonuna kadar aynı işte kalmaları muhtemeldi. Özellikle de sorumluluk sahibi, iyi çalışanlar için mevcut işlerini bırakmaları pek de olağan bir şey değildi. Oysa yeni nesiller için bir işte on yıl bile kalmak kolaylıkla rastlanan hatta hayal edilen bir durum değil.

7 Sebep

Datassist’in katkılarıyla 1 Kasım 2016 tarihinde Dünya Gazetesi’nde yayımlanmıştır.   İşinizden memnunsunuz ama her zaman yeni fırsatlara açıksınız. Karşınıza bir fırsat çıktı; Gitmeli misiniz, kalmalı mısınız? Kalmanın yararlarını, gitmenin cazibesiyle karşılaştırmadan karar vermeyin.   Anne babalarımızın ve onların anne babalarının nesli için kökten bir değişiklik olmadıkça kariyerlerinin sonuna kadar aynı işte kalmaları muhtemeldi. Özellikle de sorumluluk sahibi, iyi çalışanlar için mevcut işlerini bırakmaları pek de olağan bir şey değildi. Oysa yeni nesiller için bir işte on yıl bile kalmak kolaylıkla rastlanan hatta hayal edilen bir durum değil.   Linkedin’de gerçekleştirilen bir çalışmaya göre, Y kuşağı profesyonelleri 32 yaşlarına geldiklerinde ortalamada 4 iş değiştirmiş oluyorlar. Bu ortalama, X jenerasyonunun iki katı civarında.

Sıklıkla iş değiştirmek insan kaynakları profesyonelleri tarafından yeni normal olarak karşılanmaya başlanmış durumda ve önünüze çıkacak büyük bir iş fırsatını kaçırmamak için herkesin gözünü ve kulağını açık tutması gerekli görülüyor.

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak ya da HRPozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz.

DBS

Leave a Reply