Skip to main content
search
kuantum-liderlerinin-iletisim-sirlarib

Datassist’in katkılarıyla 10 Kasım 2015 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Kuantum liderlerinden iletişim sırlarını öğrenmeye hazır mısınız? İletişiminizi geliştirerek şirketinizin zararlarını minimum indirebilir, verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

Peter Economy, inc.com’da yayınlanan yazısına olağanüstü liderleri sıradan üst düzey yöneticilerle nasıl ayırırsınız sorusuyla başlamış. Saygı duyulan liderlerin ortak özellikleri nedir? Araştırmalara göre, zamanlarının %75’ini iletişim halinde geçirmekteler ve olağanüstü liderlerin liderlik rollerine uyan kendilerine özgü iletişim yetileri geliştirdikleri ortadadır. İşletme ve yönetim alanında çalışan akademisyenler iletişimin liderlik yetenekleri arasında en başta olduğunu hem akademik yazılarında hem de yöneticilere ulaşmayı hedefledikleri konferanslarda vurgularlar.

Peter Economy, meslektaşı Quantum Leadership Group’un kurucusu Sunnie Giles’in kendisine birçok lider için iletişimin geliştirilmesi gereken bir yeti olduğunu anlatır. Economy de Giles’ten bugünün en başarılı liderlerinin iletişim yetilerini anlatan bir yazı yazmasını ister. Giles de inc.com için hazırladığı yazıda, etkili iletişim yapan olağanüstü liderlerin neleri farklı yaptığından bahseder.

Yetersiz iletişim, kurumların en büyük düşmanıdır ve büyük ölçekli şirketlerin toplamda yıllık 9.3 milyar dolar veya 26.000 çalışan kaybetmesine neden olur. Bunun yanı sıra, şirketler yılda milyarlarca doları yöneticilerini liderlik eğitimlerine gönderme için harcarlar, bu eğitimlerin yöneticilerin profesyonel gelişimine yansıması çoğu zaman kısa ömürlü olur. Bu liderlerin yarısından çoğunun iş değiştirmesiyle beraber, şirketlerin eğitim yatırımları geri dönmeden çöpe gider.

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz

DBS

Leave a Reply