Skip to main content
search
kariyerinizin-ortasinda-degisiklige-hazir-misinizb

Datassist’in katkılarıyla 13 Ekim 2015 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Yıllardır ayaklarınızın geri geri gittiği işe gitmeye devam mı etmeli? Yeter artık deyip yeni bir iş alanına mı geçmeli? Güvenli ortam mı, riskli ancak tatmini yüksek yeni iş mi?

Kariyerinin ortasında yaptığı işi sevmeden yapan, bir değişiklik arayışında olup, bir türlü cesaretini toplayamayan ya da maddi manevi engelleri aşamayan profesyonellerin hikayelerini duyarsınız. Birçoğu, benim için çok geç artık, emekliliğe kadar idare edeceğim der ve gönülsüz bir şekilde aynı alanda çalışmaya devam eder. Bir diğer azınlık ise, 20 yıllık kariyerini bir kenara bırakarak, sevdiğine inandığı işe sıfırdan başlamayı göze alır. Başarılı cerrahların stresli mesleklerini bırakıp yazar veya müzisyen olduklarını, denetimcilerin gün ışığını görmeye hasret kaldıkları ofislerini geride bırakıp hobilerini işe döndüren girişimlere atıldıklarını hayranlıkla dinleriz.

Doğrusu nedir?

Sıkıntıdan patladığınız, her gün yataktan kalkarken gene mi bu işkence dediğiniz bir işe devam etmek mi, yoksa güvenli köşenizden kalkıp sevdiğiniz işi yapmak için kendinize açık denizlerde bir fırsat tanımak mı? Hayat sizin hayatınız… Sizi mutlu eden seçim doğru seçim olacaktır.

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz

DBS

Leave a Reply