Skip to main content
search
İtibarınıza sahip çıkın

Datassist’in katkılarıyla Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

İş dünyasına yeni adım attığınızda hayatınızda yepyeni bir dönem başlar. Okul günleriniz geride kalmış sıfırdan tertemiz bir başlangıç yapmış olursunuz. Karnenizde ne kadar kırık olduğuyla kimse ilgilenmez, çevrenizdekiler size verdikleri işi nasıl yaptığınıza ve zamanında bitirip bitirmediğinize bakarlar.

İtibarınıza sahip çıkın

İş dünyasına yeni adım attığınızda hayatınızda yepyeni bir dönem başlar. Okul günleriniz geride kalmış sıfırdan tertemiz bir başlangıç yapmış olursunuz. Karnenizde ne kadar kırık olduğuyla kimse ilgilenmez, çevrenizdekiler size verdikleri işi nasıl yaptığınıza ve zamanında bitirip bitirmediğinize bakarlar

İtibarınız sektörünüzde, ofisinizde, semtinizde hatta aile içinde nasıl bilindiğinizdir en genel tanımıyla. Belli sıfatlarla ‘güvenilir, işinin uzmanı, sadık, cesur’ ya da ‘sabırsız, beceriksiz, tembel’ gibi iyi veya kötü şekilde tanınırız çevremizdekiler tarafından. İtibarımız bizi her yerde takip eder hatta takip etmenin önüne geçer siz itibarınızın gölgesi olursunuz. Henüz sizinle tanışmadan birçokları sizin hakkınızda gıyaben bir fikre sahip olur. Yaptıklarınız, çalışma şekliniz, insanlarla ilişkileriniz imajınızı belirler, itibarınızı oluşturur. Aslında fiziken siz itibarınızı takip edersiniz. İtibarınız bazı kapıları aralamanıza hatta sizi kırmızı halı ile karşılamalarına yol açabildiği gibi, bazı kapıların hiç açılmamasına da sebep olabilir. Peki, bu birçok kapıyı açan veya kapayan itibar nasıl oluşur? Neler yapmalı? Neler yapmamalı.

Leave a Reply