Skip to main content
search

2014’ten bu yana gerçekleştirdiğimiz İşvereni Yakan Sorular (#iys) etkinliklerimizin 2017 yılının sonuncusunu 12 Aralık Salı günü, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde gerçekleştirdik. Etkinliğimize, Marmara Bölgesi’nin İnsan Kaynakları sektörü yoğun bir katılım gösterdi.

2018’de çalışma hayatına dair değişecek olan detaylara açıklık getirdiğimiz etkinliğimizde Yeni İş Mahkemeleri Kanunu, 2018’de Otomatik BES’e Geçiş, 2018 Asgari Ücreti ve İşveren Maliyeti ile Muhtasar Beyanname ile SGK Bildirgesinin Birleştirilmesi konularını işledik.

Genel Müdürümüz Ayşe Nazmiye Uça‘nın giriş konuşmasını takiben, Yeni İş Mahkemeleri Kanunu’nu anlatmak üzere Resul Kurt sahnedeydi. “Zorunlu Arabuluculuk” olarak da bilinen yeni kanuna dair akıllarda oluşan bütün soru işaretlerini gideren bir sunum gerçekleştirdi: Arabuluculuk ücretleri, dünyadaki örnekleri ve arabulucu olma kıstaslarına değin pek çok detaya aydınlık getirildi.

Kurt’un ardından, firmamızın CFO’su Fatih Yıldırım “2018’de Otomatik BES’e Geçiş” konusunu işledi. BES’in kısa geçmişinden ve BES kıstaslarından da bahsedilen bu sunum sonrasında genel müdürümüz Ayşe Nazmiye Uça tekrar sahnedeydi. Bu kez konu, 2018 Asgari Ücret ve İşveren Maliyeti’ydi. 2018’de asgari ücret beklentisini değişen parametreler üzerinden katılımcılarla paylaştı.

Etkinliğimiz, kısa bir aranın ardından Fatih Yıldırım ve 2018’in merakla beklenen değişikliği “Muhtasar Beyanname ile SGK Bildirgesinin Birleştirilmesi” konusuyla devam etti. SGK ekranları üzerinden uygulamalı şekilde işlenen bu konuya dair katılımcılarımızın sorularıyla beraber etkinliğimiz interaktif bir hâl aldı.

Katılımcılarımız aynı zamanda, stantlarda kurulmuş olan asgari ücret tahmin kartını doldurarak hazırladığımız yarışmaya katılım gösterdiler. Asgari ücreti doğru tahmin eden katılımcımız 2018’de bordro eğitimlerimizden dilediğine davetlimiz olarak katılacak!

“İşvereni Yakan Sorular 10: 2018’e hazır mıyız?” etkinliğimizin bitiminde, etkinlik süresince sosyal medyada #iys hashtagi ile paylaşım yapan katılımcılarımıza Temel Bordro Hesaplamaları kitabımızı hediye ettik.

Başta konuşmacılarımız arasında yer alan Dr. Resul Kurt’a ve misafirperverliği için İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne, etkinliğimize yoğun katılım gösteren katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Etkinliğimiz sırasında duyurulan Muhtasar Beyanname ve SGK Bildirgesi’nin birleşmesi işleminin Temmuz ayına ertelenmesiyle ilgili olarak İş Kanunu portalımızdan güncel bilgiye erişebilirsiniz.

DBS

Leave a Reply