Skip to main content
search
issizlikle-nasil-mucadele-etmelib

Datassist’in katkılarıyla 08 Eylül tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

İşsizlik dünyanın sonu değil; belki de yeni kariyeriniz için mükemmel bir başlangıçtan ibaret. Kariyerinizdeki yeni döneme hazırlanmak için bu önerilere kulak verin.

İşten çıkarılmak veya şartlar gereği işten ayrılmaya karar vermek hepimiz için endişe veren bir döneme işaret eder. Öncelikle işin ekonomik boyutu kişiyi ve onun kazancına tabi olarak yaşayan ailesini yakından ilgilendirir, herkes kendini bir tür hayatta kalma mücadelesi içinde bulur. Diğer yandan da insanın içini, kariyeri konusunda çeşitli korkular sarar. Aynı sektörde, aynı konumda tekrar iş bulabilecek miyim, yeni iş bulmam ne kadar zaman alacak ve bu sürede geçinebilecek miyim ve buna benzer başka sorular kemirir beynini.

Aslında her şey ille de kapkara olmak zorunda değil. Önce kendi kendinize acımayı veya korkularınıza yenik düşüp telaşa kapılmayı bırakarak yeni hayatınızın ilk gününe başlayabilirsiniz. Sakin olun, derin nefes alın ve kendi durumunuzu mümkün olabildiğince objektif bir şekilde değerlendirmeye çalışın.

Lifehacker.com sitesinin derlediğini yazıya göre, uzmanlar işsiz kalınınca neler yapmalı, neler yapmamalı listesini basit öneriler halinde sizinle paylaşıyor.

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz

DBS

Leave a Reply