Skip to main content
search
firtina

Datassist’in katkılarıyla Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Bir arkadaşınızın üzerinde çok zevkli bir elbise gördünüz… o kadar yakışmış ki arkadaşınıza! Hemen nereden aldığını sordunuz, birkaç gün sonra da kendinizi mağazaya attınız. Önce elbiseyi askıda gördüğünüzde Allah Allah bu elbise o muydu diye içinizden geçirdiniz biraz hayal kırıklığıyla…

firtina

Datassist’in katkılarıyla Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Bir arkadaşınızın üzerinde çok zevkli bir elbise gördünüz… o kadar yakışmış ki arkadaşınıza! Hemen nereden aldığını sordunuz, birkaç gün sonra da kendinizi mağazaya attınız. Önce elbiseyi askıda gördüğünüzde Allah Allah bu elbise o muydu diye içinizden geçirdiniz biraz hayal kırıklığıyla. Sonra üşenmediniz elbiseyi üzerinizde görmek için denediniz.
Olmadı… sanki bir şeyler eksik veya fazla… Elbise sizi şişman gösterdi, arkadan toplama yaptı, diğer yandan da omuzlarınızı doldurmadı! Aynı elbise iki farklı bedende bambaşka durdu.

Bir düşünün… sadece elbiseler mi iğreti duruyor insanların üzerinde? Bazen geçici kimlikleriniz veya çalıştığınız işler bir türlü karakterinizle, düşünceleriniz ve iş yapış biçiminizle uyuşmuyor. Hissettiğiniz rahatsızlık, bir türlü yaptığınız işi benimsememe ve mecburiyetten yapmak iğreti bir elbise giymişsiniz gibi üzerinizde sırıtıyor. Peki, işinizin gerçekten sizinle örtüştüğünü nasıl anlarsınız? İşiniz sizin için biçilmiş kaftan mı nerden bilirsiniz?

Yazının tamamını okumak için hrpozitif’i ziyaret edebilirsiniz.

DBS

Leave a Reply