Skip to main content
search
degisim-yelpazesi/her-aya-yeni-bir-sehirde-baslamak-artik-hayal-degilb

Datassist’in katkılarıyla 09 Şubat 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Yılın her ayını farklı bir şehirde geçirmek ister misiniz? İlk üç ayı Avrupa’nın üç şehrinde, sonraki aylarda Afrika, Asya ve Amerika’da bambaşka hayatları görmek, yeni diller duymak, yemekler tatmak ve yepyeni kültürleri öğrenmek… Üstelik bu deneyimi çalışarak edinmek… Remote Year’in katılımcılarına sunduğu hizmet çalışırken seyahat ederek yurtdışında 1 sene geçirmek.

Facebook’ta sayfanıza düşen reklamlardan etkilenir misiniz? Belki ilgi alanınıza giriyorsa, belki de sıra dışıysa, ya da hayallerinizi süslüyorsa…Remote Year reklamı her üç maddeyi de tıklıyor. Uzaktan Yıl anlamına gelen Remote Year, 12 ayı dünyanın 12 ayrı şehrinde konaklayarak geçirme olanağı veren bir seyahat konsepti sunuyor. Evet, ilgi çekici, sıra dışı ve de hepimizin hayallerini süsleyecek bir teklif bu.

Business Insider’ın haberine göre, kurucusu Greg Caplan, henüz 26 yaşındayken bir teknoloji firmasındaki işinden sıkılmış, ara vermek ve farklı bir şeyler yapmak istemiş. Hayali dünyayı dolaşmakmış ancak tek başına dünya turuna çıkmak istemiyormuş. Kendisiyle aynı hayali paylaşan, yeni yerler görmek, gezmek isteyen, uzaktan çalışan arkadaşlarıyla beraber gezebilmek için Remote Year projesini başlatmış.

Yazının tamamını yanda bulunan görsele tıklayarak veya hrpozitif’i buradan ziyaret ederek okuyabilirsiniz

DBS

Leave a Reply