Skip to main content
search
v

Datassist’in katkılarıyla Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Unvanlar çoğu şirkette en çok enflasyona uğrayan kavramlardan. 10-15 kişilik şirketlerin patronları veya genel müdürleri kendine CEO diyor, şirketin kuruluşundan beri yanında çalışan finans müdürüne de CFO. Kısacası, şirketin küçük büyük boyutuna bakılmadan en üst seviyelerdeki müdürler C Suite’ten pozisyonlarına uygun olan unvanı (CEO, CFO, COO vs.) kapıyorlar. Son günlerde otellerde, KOBİ’lerde çalışan yöneticilerin kartlarında CEO titrine sıklıkla rastlıyoruz.

dev-aynasinda-unvanlar

Datassist’in katkılarıyla Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

İngilizce’den gelmiş olması nedeniylemi, kulağa hoş geldiği içinmi bilinmez, şirket yapısı ve işleyişi açısından içini tam dolduramamamıza rağmen, CEO Türkiye’de çok tutulan bir unvan.

Unvanlar çoğu şirkette en çok enflasyona uğrayan kavramlardan. 10-15 kişilik şirketlerin patronları veya genel müdürleri kendine CEO diyor, şirketin kuruluşundan beri yanında çalışan finans müdürüne de CFO. Kısacası, şirketin küçük büyük boyutuna bakılmadan en üst seviyelerdeki müdürler C Suite’ten pozisyonlarına uygun olan unvanı (CEO, CFO, COO vs.) kapıyorlar. Son günlerde otellerde, KOBİ’lerde çalışan yöneticilerin kartlarında CEO titrine sıklıkla rastlıyoruz. Linkedin’de ‘CEO’ titrine sahip ‘Türkiye’ genelinde mevcut profesyonelleri aradığınızda 5.541 kişi çıkıyor. 5.500 üzerinde CEO! CEO Türkiye’de çoğu zaman genelmüdürü kasteden bir unvan olmakla beraber, yönetim kurulu başkanı ve murahhas aza da kimi zaman CEO olarak adlandırılıyor.

Yazının tamamını okumak için hrpozitif’i ziyaret edebilirsiniz.

DBS

Leave a Reply