Eğitimin Amacı

İşgücü dolaşımının yaygınlaşması ülkeler arasındaki coğrafi sınırların iş dünyası açısından her geçen gün daha az önem taşıması uluslararası çalışma mevzuatı kavramını hayatımıza sokmuş durumda.

Yakın geçmişte personel yönetimi konusunda çalışmakta olduğunuz ülkenin yasal kurallarını personel yönetimine ilişkin sosyal güvenlik ve iş hukuku mevzuatının bilinmesi, aranan bir bordro ve özlük yöneticisi olmak için yeterli görünmekteydi. Ancak bugün geldiğimiz noktada ise işgücü dolaşımı eğilimlerinden ülkeler arası sosyal güvenlik anlaşmalarına, çalışma izni uygulamalarından, expat ve inpat istihdamına varan geniş bir yelpazeye hâkim olunması ve bilgilerin her geçen gün değişen koşullara bağlı olarak güncellenmesi gerekiyor.

Katılımcı Profili

Program, yurt dışında çalışmak üzere personel görevlendiren ya da yabancı personel istihdam eden firmalarda görev alan-alma düşüncesindeki uzman veya uzman adayı İK profesyonellerine yöneliktir.

Yönergeler

Tarih: 21 Kasım – 22 Kasım

Yer: Datassist Karaköy

Saat: 9:30 17:00

Konular ve Anlatıcılar
  • Uluslararası İşgücü Dolaşımının Vergi Mevzuatı Açısından Değerlendirilmesi: Prof. Dr. YMM Emre Burçkin & Ayşe Nazmiye Uça
  • Çalışma İzinleri: Kemal Koçak & Mali Müşavir Murat Belge
  • Expat – Inpat Bordro Örnekleri: Melis Kara
  • Uluslararası İşgücü Dolaşımına Hukuksal Açıdan Bakış: Prof. Dr. Erdem Özdemir
  • İşgücü Dolaşımı İle İlgili Sosyal Güvenlik Mevzuatı Uygulamaları: Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu
Kayıt ve Detaylı Bilgi İçin

berna.caglayan@datassist.com.tr

444 4 923 (Dahili:175)