Personel İstihdamı

personel-istihdamiArtan rekabet, küreselleşme, maliyet avantajı yaratma, daha yüksek ürün-hizmet kalitesine ulaşma zorunluluğu gibi parametrelerle günden güne karmaşıklaşan iş dünyası, bu koşullara uyum sağlayabilmek üzere yeni modeller oluşturuyor, Personel İstihdamı Hizmeti de bu yöntemlerden biridir.

Personel İstihdamı ile ana faaliyet alanlarına konsantre olarak kaynaklarını bu alanlarda en iyi olmaya yönlendiren kurumlar, diğer işletme fonksiyonlarını da konunun uzmanlarından hizmet alarak çözümlemektedirler.

Personel İstihdam hizmeti, eskiden beri varolan; veri giriş operatörü, geçici sekreter, anketör gibi özel uzmanlık gerektirmeyen dönemsel personel istihdamı taleplerinin ötesine geçerek, günün gereksinimlerine uyum sağlamaktadır. Artık şirketler, dönemsel sekreter veya muhasebe elemanı arayışından çok; belirli alanlarda uzmanlaşmış, saha satış filoları, çağrı merkezi, müşteri temsilcileri, IT proje grupları gibi organizasyonlarında kritik önem taşıyan görevler için de Personel İstihdam Hizmeti üzerinden istihdam ettikleri personelleri tercih ediyorlar.

Datassist, uzman kardosu ile kurumların işgücü istihdamına yönelik tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Müşterilerinin ihtiyacı olan uzman kadroları en kısa zamanda oluşturarak, hedeflenen zamanda göreve başlamalarını sağlıyor. Böylece kurumlar; hem tüm maliyetleri kontrol edebildiği bir organizasyona sahip oluyor, hem de organizasyon bünyesinde personel istihdamından doğacak tüm risklerinden uzaklaşmış oluyor.

Sağladığı Personel İstihdam Hizmetleri ile Datassist, personel istihdamından doğacak tüm ilave iş yükü ve maliyetlerin minimize edilmesini sağlarken; personel maliyetlerinin proje-departman bazında izlenebilirliğini de sağlamaktadır.

Personel İstihdamı Süreci Nasıl İlerler?

 • İşgücü istihdamı gerçekleştirmek isteyen müşteri, gereksinim duyulan kadrolardaki personele ilişkin adet, nitelik, işe başlama tarihi, proje bitim tarihi gibi genel bilgileri Datassist'e iletir
 • Datassist, bu veriler ışığında bir maliyet analizi yaparak teklif sürecini başlatır
 • Teklif koşullarında uzlaşma sağlanır ve gerçekleştirilecek çalışmanın çerçevesi sözleşme ile sabitlenir
 • Talep edilen kadroların arama-seçme faaliyetleri Datassist İşe Alım ekibi uzmanları ya da müşteri tarafından yürütülür
 • Müşteri tarafından uygun görülen adaylar, Yasal prosedürler Datassist tarafından gerçekleştirilecek şekilde Datassist kadrosunda işe başlatılır
 • Ücret ödeme dönemlerinde müşteri, istihdam edilen personelin devam-devamsızlık ve hak ediş bilgilerini Datassist'e aktarır
 • Bu bilgiler ışığında hazırlanan bordrolar, müşteri onayı alındıktan sonra fatura edilir
 • Müşterinin fatura edilen tutarı ödemesini takiben, maaş ilgili personelin hesabına aktarılır

Bu hizmetin kapsamında, şirketler dilerlerse sürekli olarak çalıştırmayı planladıkları personelin istihdamını da Datassist'e verebilmektedirler. Böylece, söz konusu iş yerinde herhangi bir zaman dilimine bağlı olmaksızın, sürekli görev yapması planlanan çalışanlar Datassist personeli statüsünde yer almaktadırlar.

Böylece Datassist;

 • Maliyetleri proje ve bölüm bazında izlenilebilir kılmak
 • İhtiyaca uygun çözümler sunmak
 • Gerçekçi iş planları oluşturulmasına yardımcı olmak
 • Masrafları en aza indirgeyerek, ekonomik tasarruf sağlamak
 • Bürokratik işlemleri yok etmek
 • Riskten uzak bir organizasyonel iş akışı kurmak gibi görevleri üstlenerek, şirketlere ana faaliyet konularına odaklanabilmeleri için alan yaratır.

Datassist, Özel İstihdam Büroları Derneği kurucu üyelerindendir.


Bordro Outsourcing

Rekabet küresel anlamda artarken, firmalar asıl faaliyet alanlarına odaklanarak hızlanmak zorundalar. Datassist, Outsourcing ile hız kazanmaları için müşterilerine destek olur.

Alt İşveren Denetimi

Asıl ve alt işverenlerin kanun önünde müteselsil şekilde sorumlu olmaları, alt işverenden hizmet alımının risk noktasıdır. Datassist bu risklerinizi minimize etmenizi sağlar.

İşe Alım

İşe alım bir firmanın verdiği en önemli kararlardandır ve tavsiyeler veya tahminler üzerine kurulmamalıdır. Şirketin geleceği ve başarısı, bu noktada verilecek doğru kararlarla şekillenir.

Dakika Personel Yönetimi 

Datassist'in know-how'ı ve yüksek teknolojisi ile geliştirilen Dakika, %100 online altyapısı ve self servis İK, Mobil İmza gibi yetenekleri ile çalışanları İK'nın birer parçası haline getirir.

 • Referanslar 111
 • Referanslar 222
 • Referanslar 333
 • Referanslar 444

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası