İşe Alım

Güncel İş İlanları için tıklayınız          

ise-alim

 İşe alım, tavsiye veya tahminler üzerine asla kurulmaması gereken; şirketlerin alacağı en kritik kararlardandır. Çünkü şirketin geleceği ve başarısı, işe alım noktasında verilecek doğru kararlarla şekillenir.

İşe alımda yapılan hatalar ise, şirketi büyük risklere götürebilir, şirketin faaliyetlerini direkt olumsuz yönde etkiler. İşe alım şirketlerinin en önemli görevi, bu tür kişilerin müşteriye ulaşmasının önüne geçmek, şirkete ve işe en uygun adayı sunmaktır.

Datassist, tüm işe alım süreçlerine yönelik hizmet verir. Müşterisinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni çözümler üreterek, esnek ve çok yönlü bir hizmet sunar. Kurumların, sürekli ve dönemsel pozisyonlarına yönelik aday temininde bulunur.

Datassist'in aday seçimlerinde esas; kişisel tercihleri değil, şirketin ihtiyaçlarını ön plana çıkararak, uzun süre ve maksimum verimle şirkete değer katacak çalışana ulaşmaktır. Bu nedenle öncelikle adayların ne derece üretken olduğuna bakılır. Sonrasında kişilik özellikleri, etkin motivasyon faktörleri ile bilgi ve deneyimi üzerinde durulur.

Neden Datassist?

Datassist, tamamen işe alım ve eleman değerlendirme sürecinizi destekleme üzerine odaklanmış uluslararası bir kuruluş olan Performia’nın Türkiye partneridir. Performia işe alımda şans faktörünü saf dışı ederek gerçek verilere dayalı bir karar vermenizi sağlar. Özel yöntemlerle hazırlanmış testler yoluyla bir aday hakkında kesin ve net cevaplar sunar. Adayın üretkenliğini, grup içindeki uyumunu ve pozisyona uygunluğunu bilerek işe alırsınız. Böylece sürprizlerle karşılaşmaz ve pişmanlık yaşamazsınız.

performia-kisilik-testleri

 

Datassist, İşe Alım Hizmeti doğrultusunda; online mülakat sisteminin yanı sıra, pozisyon özelliğine göre Performia altyapısı ile çeşitli testler uygular;

  • Kişilik
  • Üretkenlik
  • Zeka
  • Genel Yetenek (Algı)

 

Söz konusu testler sadece işe alımda değil, çalışanlarınızın değerlendirilmesinde de oldukça yararlıdır. Yeniden düzenleme yaparken, eğitim ve terfi gibi konularda objektif kriterlerle amacınıza ulaşmanızı çok daha kolaylaştırır. Çalışanlarınızın gerçek yeteneğini ortaya çıkartarak onları daha doğru yönetmenizi, daha mutlu ve üretken bir çalışma ortamı yaratmanızı sağlar.

Aday seçimlerinde yapılan yanlışlar şirkete; zaman, para ve emek kaybettirmekle kalmaz, şirketin huzurunu ve geleceğini de tehlikeye atar.

Datassist İşe Alım Servisi ile “Doğru işe, Doğru İnsan” yaklaşımını öncelikli kriter olarak benimseyerek, iş süreçlerinizi yönetecek doğru kişiler ile çalışır ve güçlü bir altyapı üzerinde yükselirsiniz.

Yabancı Çalışanları Değerlendirmek Çok Kolay

Performia ile test ve mülakatların pek çok farklı dil seçeneği mevcuttur. Çünkü en doğru test adayın kendi dilinde yapılan testtir.


Bordro Outsourcing

Rekabet küresel anlamda artarken, firmalar asıl faaliyet alanlarına odaklanarak hızlanmak zorundalar. Datassist, Outsourcing ile hız kazanmaları için müşterilerine destek olur.

Personel İstihdamı

Maliyetlerini minimum, verimliliğini ise maksimum düzeyde tutmayı hedefleyen firmalar, artık Personel İstihdamı hizmetlerinden uzmanlık gerektiren en özel pozisyonlar için de faydalanıyor.

Eğitim

Datassist, uzman olduğu İnsan Kaynakları ve Bordrolama konularında eğitimleri, belirli dönemlerde bireysel katılımlara açık olarak ve kurumlara özel olarak düzenlenmektedir.

Çalışma İzinleri

Çalışma izinleri ile ilgili yasal süreç bazen çok karmaşık olabilir. Datassist yabancı personel için alınacak çalışma izinleri konusunda sağladığı hizmetler ile bu işlemleri sizin için yürütür.

  • Referanslar 111
  • Referanslar 222
  • Referanslar 333
  • Referanslar 444

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası