Bu Kariyer Tavsiyelerine Kulak Asmayın

degisim-yelpazesi/bu-kariyer-tavsiyelerine-kulak-asmayinkDatassist'in katkılarıyla 20 Eylül 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Kariyer tavsiyelerini dinlemekten bıktınız mı? Peki hangi tavsiyelere kulaklarınızı tıkamanız gerektiğini duymak ister misiniz?

20’lerinizdeyseniz en büyük sıkıntınız beklentileriniz ve realitenin birbirini tutmamasıdır. Mezun olduktan sonra farklı hayalleriniz vardır, kendinizi farklı noktalarda görürsünüz, idealistsinizdir. Başarma arzusu ve hırsı içinde yerinizde duramazsınız. Kız veya erkek fark etmeden, iş hayatının delikanlıları sizsiniz. Bu heyecanınız bir yandan sizi hızla sonuç almaya iterken, diğer yandan beklentilerinizi yükseltir. Her yaptığınız işte heyecan ararsınız, bir işin yapılmasının çevrenizdekilere veya son kullanıcıya nasıl bir yarar sağlayacağını sorgular, yaptığınız işin birilerinin hayatını iyileştirdiğini görmek istersiniz. Soyut başarılar ve maddi kazançlar değil, elle tutulur kazanımlar sizi tatmin eder.

Datassist Bordro’nun şifresini çözmek için Bursa’ya geliyor!

datassist-bordronun-sifresini-cozmek-icin-bursaya-geliyor

10 yılı aşkın süredir belirli aralıklarla İstanbul’da Temel Bordro Uygulamaları Eğitimi düzenleyen Datassist, 3-4-5 Kasım tarihlerinde İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığı ile bordronun şifresini çözmek için Bursa’ya geliyor. Toplam 21 saat sürecek olan Personel Bordro ve Özlük İşleri Eğitiminde; Bordro Hesaplamaları, Tazminat Hesaplamaları, Özlük Yönetimi ana başlıkları altında detaylı şekilde bordro uygulamaları eğitimi verilecek.

Detaylı bilgi için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Bordro Uzmanı Sertifika Programı

bordro uzmani sertifika programiİşverenlerin gerçek ihtiyacı; yasal süreçleri takip eden, teknik bordro bilgisi yeterli, ceza riskini azaltan SGK uygulamaları ve İş Kanunu Uygulamaları ile işini daha iyi yapabilen uzmanlar yetiştirmek amacıyla sizler için bir Bordro Uzmanı Sertifika Programını hazırladık.

Datassist Akademi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği çerçevesinde düzenlenen Bordro Uzmanı Sertifika Programı ile İş Kanunu, SGK, Bordro Uygulamaları ve İş Sağlığı Güvenliği yükümlülüklerini gerçek hayata geçirme pratiği kazanmış uzmanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Hangi Alana Odaklanırsanız, O Alanda Başarı Öykünüzü Yazarsınız

degisim-yelpazesi/hangi-alana-odaklanirsaniz-o-alanda-basari-oykunuzu-yazarsinizkDatassist'in katkılarıyla 06 Eylül 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Birçok profesyonelin başarısız olmasının sebebi “odak eksikliği”. Odaklanmanızı geliştirerek başarılı olabilirsiniz. Ne işle uğraşıyorsanız, ona odaklanın, başarı sizin olacaktır!

Dijital çağın en yıkıcı tarafı odaklanamama sorunu. Zaman zaman odaklanma sorunu yaşamak, işleri ertelemek, çoğu işi zamanında yetiştirememek başarınızın önünde duruyor olabilir. Bir yandan, her yerden bilgi alma ve kolaylıkla haberleşme lüksü içinde yaşarken, diğer yandan milyonlarca bilgiden hangisine odaklanmamız gerektiği konusunda kararsız kalıyoruz.

Uluslararası İşgücü Eğitimi

bordro-egitimi-2014-haziran

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ortaklığı ile Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneğinde gerçekleşen Uluslararası İşgücünde Sosyal Güvenlik, Vergi ve Bordro Uygulamaları Eğitimimiz, Datassist Genel Müdürü Ayşe Nazmiye Uça'nın açılış konuşması ve hemen ardından Uluslararası İşgücü Dolaşımına Bordro Açısından Bakış sunumuyla başladı. Ardından Bordro Uygulamaları konusuyla devam eden eğitimimiz, Mevzuat Kulübü üyemiz Datassist Eğitim Sorumlusu ve Bordro Uzmanı Gözde Ulay’ın anlatımıyla, Çalışma İzni ile İşe Alınan Yabancılar, Geçici Görevli Personel ve örnek #expat #inpat bordroları konularından sonra Çalışma İzinleri konusu ile devam etti. Eğitmenlerimiz SMM Murat Belge ve Datassist Satış Süreç Yöneticisi Kemal Koçak’ın sunumuyla Yeni çıkan kanun kapsamında Çalışma İzni Süreçleri ve Turkuaz Kart gibi konuları tartıştığımız eğitimimiz Çalışma İzni Başvuru Şekilleri konusu ile devam etti.

Atatürk’ten Liderlik Dersleri

degisim-yelpazesi/ataturk-ten-liderlik-derslerikDatassist'in katkılarıyla 30 Ağustos 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Atatürk’ün askeri dehası ve devrimci devlet adamı kimliğiyle başardıkları dünya genelinde tarihçiler ve siyaset bilimciler tarafından analiz edilmiş ve bu analizlerden kitaplar derlenmiştir. Atatürk’ün liderliğinden sadece sosyal bilimcilerin değil, her alanda çalışan profesyonellerin öğreneceği birçok değerli ders vardır.

Tarihçi, gazeteci, yazar Austin Bay, Atatürk’ten liderlik dersleri adındaki kitabıyla ilgili verdiği bir röportajda Atatürk’ü 20.yüzyılın en başarılı devrimci lideri olarak tanımlar. Ne Vladimir Lenin, ne Mao Tse-tung, ne Ho Chi Minh, ne de Gandhi… kazanılması imkansız bir savaşı Kurtuluş Savaşı’na çevirerek tüm dünyaya, hem de saltanatı ve hilafeti kaldırarak ve milli egemenliği ilan ederek padişah yandaşlarına ve mandacılara olağanüstü devrimini kanıtlar. İçte ve dışta verdiği zorlu mücadelenin sonucu modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurar. Ardından, Cumhuriyetin ilk yıllarından yaşamının son günlerine kadar olan süreye sığdırdığı devrimler, Halil İnalcık’ın Osmanlı ve Modern Türkiye kitabında yazdığı gibi, "Atatürk’ün yalnız büyük bir askerî stratejist değil, aynı zamanda usta bir siyaset stratejisti” olduğunun kanıtıdır.

  
  • Referanslar 111
  • Referanslar 222
  • Referanslar 333
  • Referanslar 444

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası