İşyerinde Aşk-Nefret İlişkilerine DİKKAT!

isyerinde-ask-nefret-iliskilerine-dikkatkDatassist'in katkılarıyla 26 Ocak 2015 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

İşyerinde herkesle aranız iyi mi? Peki ya, sizden bir ay önce başlayan sizin her çalıştığınız projeyle ilgili bir yorumu olan genç yönetici? Bazen iş çıkışı sporda karşılaşıyorsunuz ve dostça bir sohbet geçiyor aranızda, bazen de birbirinizi iğnelemeden bir cümle çıkmıyor ağızlarınızdan… Arkadaş mısınız? Yoksa düşman mı?

Engelli Çalıştırma Teşvikinde Yeni Düzenlemeler

engelli-tesvikleriÇalışma hayatının en önemli unsurlarından biri olan çalışanların işveren payı sigorta primleri işverenlere yüklü bir maliyet oluşturmaktadır. Bu yazımızda engelli işçi çalıştıran işverenlere yönelik teşvikleri ele alacağız. SGK tarafından yapılan Nisan 2014 tarihli duyuruyu ele alarak her yıl Ocak ayında eskiden yenilenmesi gereken belgenin, engelli istihdam eden işverenlerin, çalışanlarının engellilik oranlarını Kurumlara ibraz etme yöntemlerinde ve uygulanacak teşvikte gidilen değişiklikleri ele inceleyeceğiz.

Kötü bir ilk izlenimi silebilir misiniz?

kotu-bir-ilk-izlenimi-silebilir-misinizkDatassist'in katkılarıyla 19 Ocak 2015 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Birkaç saniye içinde oluşturulan ilk izlenimler güçlüdür. Ancak ilk izlenimlere sorgusuz teslim olmamalıyız. Birçok kötü ilk izlenim aşılabilirse uzun süreli dostlukların, iş ilişkilerinin de önü açılacaktır.

İlk karşılaşmanızda her şey ters gitti; birkaç araba önünüzde olan kazadan dolayı toplantıya yarım saat rötarla gittiniz. Üstelik her 10 dakikada bir telefon edip görüşeceğiniz kişinin sekreterine yol durumu raporu verdiniz. Oysa yarım saat sürecek görüşmeyi ayarlamak için araya kimleri sokmamıştınız ki!  Sonuç, toplantıya ayrılan sürenin sonunda kan ter içinde toplantı salonuna geldiniz. Sizin toplantınızın olacağı yerde başka bir toplantının hazırlıkları yapılıyor. Hemen telefonda sıkıntılarınızı paylaştığınız sekreteri buldunuz, kızın yüzünde “artık bir daha zor görüşme ayarlarsınız, çok üzgünüm” gibi bir ifade var.

Datassist 15. Yıl Etkinlikleri Karaköy Gezisi

112014 Eylül ayı itibariyle sektörde 15. yılını dolduran Datassist Bordro Servisi bu özel yaşı kutlamak için yıllardır kendisine ev sahipliği yapmış, zamanın büyük kurumsal firmalarını da misafir etmiş ve son birkaç yıldır çehresi yenilenen Karaköy’ü, Türkiye’nin önde gelen turizm firmalarından Fest Travel’ın deneyimli rehberi Deniz Yalan rehberliğinde, özel misafirleri ile 14 Ocak 2015 Çarşamı akşamı son kez keşfetti.  Bu keyifli gezide, şirketimizin bulunduğu Bankalar Caddesi Merkez Binası önünden başlayarak sırasıyla Salt Galata, Kamondo Merdivenleri, Sümerbank, Musevi Müzesi, Karaköy Palas, Abud Han, Kemankeş Camii, Yeraltı Camii, Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi, Süslü Karakol ve Fransız Geçidi panaromik olarak gezildi.  Daha sonra halkın ziyaretine açık olmayan ve bizim için özel olarak açtırılan ve bir binanın altıncı katında faaliyet gösteren Aya Panteleymon Rus Ortodoks Kilisesi’nin içi gezildi.  İşlemeleri ve manzarasıyla bizi kendine hayran bırakan Aya Panteleymon’dan sonra son olarak İstanbul’un en güzel mimari örneklerinden biri olan Kılıç Ali Paşa Hamamı ve Medresesi ziyaret edildi.  Bizim için özel hazırlanmış akşam yemeğimiz için Karaköy’ün popüler restoranlarından Ferahfeza’ya geçildi ve keyifli bir sohbet ve müthiş bir manzara eşliğinde aldığımız akşam yemeği sonunda etkinliğimiz sona erdi.   Bu keyifli keşifte bizimle beraber olan değerli müşterilerimize ve anlatımı ve bilgisiyle bizlere önderlik eden sevgili rehberimiz Deniz Yalav’a Datassist Bordro Servisi olarak teşekkür ediyoruz.

Kış Sizi Depresyona Sürüklemesin

kis-sizi-depresyona-suruklemesinkDatassist'in katkılarıyla 12 Ocak 2015 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Kısalan soğuk günler, akşamüstü kararan hava içinizi mi sıkıyor? Kendinizi karamsar düşüncelerin içinde mi buluyorsunuz? Kış depresyonu sizi içine çekiyor olabilir…

Kışın insanın kendisini endişeli ve sıkıntılı hissetmesi dönemsel bir durum olabilir ancak bu tür olumsuz duygular kısa sürede sizi verimsizliğe itebilir, yaşama sevincinizi ve çalışma isteğinizi elinizden alabilir. Olumsuz duyguların önüne geçmenin yolu sadece pozitif düşünmek ve baharın hayaliyle yaşamak olmamalıdır.

Kış depresyonunun sizi kontrol etmesine izin vermeyin, karanlıktan çıkmak için kumandayı elinize alın.

28. Dönem İK ve Bordro Uygulamaları Eğitimi

datassist-15-yil-etkinlikleri-karakoy-gezisiTürkiye'nin ilk bordro eğitimini düzenleyen Datassist Bordro Servisi'nin 28. Dönem İK ve Bordro Uygulamaları Eğitimi 7 Kasım Cuma günü Genel Müdürümüz Ayşe Nazmiye Uça'nın açılış konuşmasıyla başladı. Doç. Dr. Erdem Özdemir'in "Ücretin Hukuki ve Teknik Boyutu" dersiyle devam eden eğitimimiz İK Müdürümüz Serkan Açan'ın "Uygulamalı Bordro Hesapları" dersiyle sona erdi. İkinci gününde eğitimimiz, Nurşen Caniklioğlu'nun 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu konusu ile devam etti. 3. ve 4. gününde İK Müdürümüz Serkan Açan'ın ve Genel Müdürümüz Ayşe Nazmiye Uça'nın detaylı anlatımlarıyla bordro uygulamaları gerçekleştirilen eğitimimiz, 15 Kasım Cumartesi günü sona erdi. Tüm katılımcılarımıza ve eğitmenlerimize teşekkür ederiz.

  • datassist-referanslar-1
  • datassist-referanslar-2
  • datassist-referanslar-3
  • datassist-referanslar-4
  • datassist-referanslar-5
  • datassist-referanslar-6

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası