Alışverişi Duygularımızla Yaparız

Alisverisi Duygularimizla YaparizDatassist'in katkılarıyla 6 Aralık 2016 tarihinde Dünya Gazetesi'nde yayımlanmıştır

Bir ürün duygularınıza hitap ediyorsa, fiyatı ne olursa olsun bedelini öder ve alır mısınız?

Rekabet çok olunca, hepimiz ister istemez fiyata takılıyoruz. En az maliyete en iyi ürün biziz demek istiyoruz. Ancak gerçekten başarılı firmalar bunun ötesine geçip hikâyelerini anlatıyorlar ve müşterileriyle duygusal bir bağ kuruyorlar. O zaman fiyat, ikinci hatta üçüncü planda kalıyor. Duygularına hitap eden, onları farklı hissettiren ürünlere daha yüksek fiyatlar vermeye istekli oluyorlar. Apple, Nike gibi firmalar ürünlerinden ziyade felsefeleriyle sadık bir müşteri kitlesine sahip.

Otomatik Bireysel Emeklilik Hangi Şirketleri Kapsayacak?

bireysel emeklilik art2017 yılında bizi karşılayacak yeniliklerden biri de hem işverenleri hem de işçileri önemli ölçüde ilgilendiren Bireysel Emeklilik Sistemine otomatik katılım uygulaması. Uygulamanın yürürlüğe girmesinin de yaklaşmasıyla Başbakan konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir genelge yayınlamıştı. Son günlerde ise en çok merak edilen konu otomatik Bireysel Emeklilik kapsamına dâhil olacak şirketler için kriterler büyük ölçüde netleşti. 

Dağınıklığa Son!

29ksm datassistDatassist'in katkılarıyla 29 Kasım 2016 tarihinde Dünya Gazetesi'nde yayımlanmıştır

Düzenli olmanın ekonomistlere göre bir anlamı var mıdır? Japon ev düzenleme gurusu Marie Kondo’nun dünyaca ünlü Kondo Metodu davranış bilimcilerden ekonomistlere herkesi ilgilendiriyor.

Geçtiğimiz sene kitabının İngilizcesinin yayınlanmasından (orijinal kitabı 2010 yılında Japonca yayınlanmıştı) birkaç ay sonra, yaşamını ev düzenlemesine adamış yazar Marie Kondo’nun kitabı işletme kitapları listesinde en çok satanlar listesine girmiş.

İşvereni Yakan Sorular - 6 Bursa'da

iys bursa aralik 2016İlki 2014 yılının Haziran ayında düzenlenen ve bu dönem altıcısı 13 Aralık 2016 Cuma İstanbul'da gerçekleşecek olan İşvereni Yakan Sorular 6,  23 Aralık Cuma günü saat 14:30 - 17:30 arasında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ile Bursa'ya geliyor.

Konuşmacıları Datassist Genel Müdürü Ayşe Nazmiye Uça, Datassist Mali İşler ve Bordro Operasyon Koordinatörü Fatih Yıldırım, Egemenoğlu Yönetici Ortağı Yunus Egemenoğlu, Egemenoğlu Hukuk Bürosu Kıdemli Avukatı Sinem Nur Çetinkaya ve Egemenoğlu Hukuk Bürosu Kıdemli Avukatı Fazilet Karabacaklar olan etkinlikte işverenlerin ve İK profesyonellerinin son zamanlarda gündemini meşgul eden konular ele alınacak.

İş Böyle Aranmaz, Aranırsa Bulunmaz

degisim yelpazesi 22 kasim

Datassist'in katkılarıyla 22 Kasım 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Birkaç aydır iş arıyorsunuz ve fazla bir yol kat edemediniz. Belki başarısızlıkla sonuçlanan bir iki görüşme, telefonla aranıp bir iki sorunun ardından biz sizi sonra ararız klişesi… Gün geçtikçe umutsuzluğa kapılıyorsunuz. Oysaki iş aramaya başladığınızda çok olumluydunuz; birkaç aya kalmaz yepyeni bir işte, farklı bir çevrede çalışmanın, kendinizi geliştirmenin, kariyerinizde hızla ilerlemenin hayallerini kuruyordunuz. Çalmayan telefonlar, çağırılmadığınız görüşmeler sonunda, güveniniz kırılmaya başladı. Birden büyük kariyer emellerinin yerini, faturalarınızı ödeyebileceğiniz bir işe girmek aldı. Zaman zaman hiç iş bulabilecek miyim diye kendi kendinize düşündüğünüz dahi oluyor…

Kişisel Veri İşlemek Elinizi Yakabilir!

personal data security articleKişisel verilerin korunmasındaki ihmal veya kastınız 5 bin - 1 milyon TL para, hatta 1 – 4 yıl hapis cezalarına çarptırılmanıza yol açabilir; peki bundan sakınmak için ne yapacağız?

Kişisel verilerin işlenmesinde özel hayatın gizliliğini, kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumayı ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları usul ve esasları düzenlemeyi amaçlayan "6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu"nun tüm maddeleri 7 Ekim 2016 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş olmakla birlikte veri işleyen kurumların bu yeni döneme nasıl uyum sağlayacakları ile ilgili belirsizlik ve tartışmalar devam etmektedir.

  
  • Referanslar 111
  • Referanslar 222
  • Referanslar 333
  • Referanslar 444

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası