Varlık Barışı Yolda

varlik-barisi-yoldaUzun zamandır konuşulan varlık barışını ilgilendiren maddeler “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” tasarısından çıkartılarak mecliste ayrıca görüşülmek üzere bir “kanun teklifi” olarak yeniden düzenlendi. Meclisin tatile girmesiyle varlık barışının yasalaşması bir sonraki dönemin ilk gündem maddelerinden birini oluşturacak gibi görünüyor.

Bu kanun tasarısının yasalaşması ile global olarak dolaşan varlıkların ülkeye vergisiz ve denetim olmadan girişine olanak sağlanmış olacak. Yurt içi kayıtsız varlıkları kapsamayan bu uygulama ile yurt dışında kayıtsız olarak bulunan varlıkların Türkiye’ye getirilerek ekonominin kaynak ihtiyacını değerlendirmek hedefleniyor.

Matematik Hayatın İçinde

degisim-yelpazesi/matematik-hayatin-icindekDatassist'in katkılarıyla 23 Ağustos 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Okul sıralarından hayatın içine matematik her yerde… Girişimcinin işletmesi için yaptığı planlarda, borsa analistlerinin karmaşık algoritmalarında ve hatta aşkta...

Ortaokul ve lise çağında matematik, coğrafya, fizik gibi derslere girip çıkıp bu öğrendiklerimi nerede kullanacağım diye kendi kendinize düşündüğünüz olmuştur. Doğanın işleyişini ve mantık silsilesini öğrenmenin dışında, fizik, kimya, biyoloji gibi fen bilim dalları, hukuk okuyacak öğrenci için pek fazla anlam ifade etmeyebilir. Coğrafya, geleceğin mühendisine sınav soruları çözdüğü boş ders gibi gelebilir. Matematik, ne okursanız okuyun, hep farklı formlarda karşınıza çıkar. Kümelerden bana ne dersiniz, türevleri sınavınızı verip biran önce aklınızdan çıkarmak için can atarsınız, ancak ilerleyen yıllarda okullar bitse de, matematiğin hep farklı alanlarda size göz kırpacağını görürsünüz.

Şirketlerde Değişimin Anahtarı Cesur Yöneticiler

degisim-yelpazesi/sirketler-de-kendini-gelistirebilirkDatassist'in katkılarıyla 16 Ağustos 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Sadece bireylerin değil, kurumların da geliştirmeleri gereken alanlar var ve bu geliştirmeyi gerçekleştirecek yöneticilere büyük görevler düşüyor.

İş hayatımızda geliştirmemiz gereken alanlar, gerek bireysel düzeyde, gerekse takım, departman ve şirket genelinde sıklıkla karşımıza çıkan bir durumdur. Nelerdir bireysel olarak geliştirmemiz gereken alanlar? Kişiden kişiye büyük değişiklikler göstermekle beraber, çoğumuzun kendini eksik gördüğü alanların başında, iletişim yeteneği, topluluk karşısında konuşma, problem çözme becerisi, empati kurma gibi konular gelir.

Vergi ve Prim Affı Netleşti

vergi-ve-prim-affi-netlesti6736 sayılı BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN KANUN ile hem Vergi Kanunları açısından hem de Sosyal Güvenlik Hukuku açısından birçok konuda vergi ve prim affı getiriliyor. Özellikle 6552 sayılı Torba Yasa ile hem vergi hem de SGK borçlarını yapılandırıp, daha sonra yapılandırmayı bozan şirketler ve vatandaşlar da bu vergi ve prim affından faydalanabilecek.

Vazgeçmeyi ve Vazgeçmemeyi Öğreten Küçük Bir Kitap

degisim-yelpazesi/vazgecmeyi-ve-vazgecmemeyi-ogreten-bir-kitapDatassist'in katkılarıyla 9 Ağustos 2016 tarihinde Dünya Gazetesinde yayımlanmıştır.

Seth Godin’in mini kitabı “Dip” ne zaman vazgeçmenin gerektiği üzerine bir kitap. Eğer  hiçbir şeyden vazgeçmezseniz, hiçbir zaman “en iyi” olamazsınız. Bütün amacımızda bu değil mi; hangi alanda çalışıyorsak o alanın en iyisi olmak.

Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, rekabet içinde olduğunuz pazarımız eskiye göre çok daha net çizgilerle çizili. Örneğin, meyve sebze mi satıyorsunuz, hangi bölgeden alıyorsunuz, hangi semtte, ülkede, coğrafyada satıyorsunuz, organik mi değil mi, vs. birçok kritere cevap vererek kendi niş pazarınızı belirlemişsiniz. İşte amacımız o spesifik pazarda birincilik.

  
  • Referanslar 111
  • Referanslar 222
  • Referanslar 333
  • Referanslar 444

Dakika Personel Yönetimi

Bordrolama
Özlük Yönetimi
İzin Yönetimi

Sosyal Medya

Datassist FacebookDatassist LinkedinDatassist TwitterDatassist Google+


datassist-in-english

Datassist ISO 9001 Sertifikası

Datassist ISO 27001 Sertifikası